У роки, що передували першій п'ятирічці, в Харкові був відкритий маленький миловарний завод з символічною назвою ""Трудовой химик"". Виробництво почало успішно розвиватися. До початку 30-х на заводі випустили пробні партії парфумерії та косметики. У 1934 року підприємство остаточно сформувалося як паpфюмеpно-косметична фабрики № 2 "ТЕЖЕ". Так була заснована Хаpьковская паpфюмеpно-косметична фабрики.Хаpьковская паpфюмеpно-косметическая фабpика.

У 1941р. основне обладнання було демонтовано і вивезено до Уфи. За період окупації фабрика була повністю зруйнована. Відновлювальні роботи розпочалися у вересні 1943 р

Восстановительные работы 1943 г. Хаpьковская паpфюмеpно-косметическая фабpика.


У 1954 році відбулося друге народження фабрики: тут не тільки відновили старі корпуси, а й побудували нові, організували власну парфумерну лабораторію, і почали створювати свої фірмові запахи.

Хаpьковская паpфюмеpно-косметическая фабpика. 1954 год

У 60-х роках у зв'язку зі збільшенням попиту на косметичні вироби було створено виробництво косметики - кремів, лосьйонів, зубних еліксирів, шампунів.

В кінці 70-х років проведено повне технічне переозброєння тубного виробництва, введені в експлуатацію нові потокові лінії.

1985 рік запровадження в експлуатацію нового тубного-косметичного корпусу. В 1988 фабрика получает звучное имя

У 1988 фабрика отримує звучне ім'я "Ефект".

У 1992 році Харківська парфюмерно-косметична фабрика "Ефект" стає акціонерним товариством.